رزرو

رزرو

قوانیـن و مقـررات رزرو  هتـل

پرداخت اینترنتی رزرو چیست؟

پرداخت اينترنتي رزرو به پرداختن پول از طريق اينترنت، در قبال دريافت کالا يا رزرو اطلاق مي شود به طوري که اين پرداخت بدون نياز به حضور فيزيکي و از طريق اينترنت رزرو انجام شود. در واقع خريدار با استفاده از کارت بانکي خود مي تواند از اينترنت رزرو کند و پول آن را همان موقع پرداخت نمايد.

فرآيند پرداخت اينترنتي رزرو چگونه است؟

وجه رزرو از طريق اينترنت از حساب مشتري به حساب هتل واريز مي شود. شما میتوانید با استفاده از کارت هاي بانکي تحت شتاب، رزرو انجام دهید. بانک ها به عنوان دروازۀ پرداخت يا درگاه پرداخت يا در اصطلاح Gateway عمل مي کنند. به اين ترتيب شما پس از اطمينان از رزرو در سايت مي توانيد پول آن را به صورت آنلاين پرداخت نماييد.

با چه کارت هايي مي توان رزرو اينترنتي کرد؟

کارت بانک هاي ملت، ملي، صادرات، پارسيان، سامان، اقتصاد نوين، پاسارگاد، کشاورزي، سينا و توسعه صادرات و صنعت و معدن امکان خريد اينترنتي رزرو دارند.

چگونه از صحت اطلاعات و مشخصات هتل آگاهی یابیم و رزرو کنم؟

مسئوليت كليۀ اطلاعات و مشخصاتي كه در مورد رزرو هتل در سايت مشاهده مي شود، اعم از قيمت ، روش محاسبۀ عوارض و حق سرويس ، وجود صبحانه براي اتاقها ، استخر و سونا ، ترانسفر از فرودگاه و راه آهن و كليه امكانات و تجهيزاتي كه نام برده شده است بعهده هتل مي باشد، زيرا اين اطلاعات عيناً از رزرو هتل اخذ گرديده و بر روي شبكه قرار گرفته اند، مسافريني كه كوچكترين شك و ترديدي در خصوص اطلاعات ذكر شده دارند ، ميبايست قبل از تصميم گيري در خصوص رزرو، با هتل مستقيماً تماس گرفته  و موارد را مطرح نموده و سپس تصميم گيري به رزرو نمايند. با توجه به اينكه اين شبكه اجازه ارائه تلفن هتلها را به افراد ندارد، مسافرين مي بايست خود از طريق مبادي كه به همين منظور ايجاد گرديده اند مانند اطلاعات تلفن 118 شماره هاي مورد نظر خود را تهيه نمايند.

قوانين رزرو کدامند؟

كليۀ رزروهايي كه بطور خودكار تا انتها بصورت اينترنتي انجام شده و يا آنهايي كه در مرحلۀ نهايي با مجوز و تاييد نهايي هتل، رزرو نهايي مي گردند با مسئوليت هتل تعيين جا و نهايي گرديده اند، ليكن در مواردي نادر احتمال، لغو رزرو تنها چند ساعت پس از انجام رزرو اينترنتي بدلايل اشتباهات هتل، مشاهده خرابي و مشكلات در اتاق رزرو ده، دلايل امنيتي در هتل بدليل همزماني رزروبا ورود افراد بلند پايه و يا اشتباهات كارمندان مركز و يا كارمندان رزرواسيون هتل وجود خواهد داشت، كه در اين موارد سعي مي گردد هتل ديگري در همان زمان براي مسافر تهيه شده و يا در صورت عدم امكان، وجه به مسافر بازگردد، و در اين موارد مسافر حق هيچگونه اعتراضي به اين مركز را نخواهد داشت.

قوانين ابطال رزرو چیست؟

مسافر به هر دليل ممكن است از سفر خود منصرف گردد، در اين صورت درخواست لغو رزرو خود را ابلاغ مي نمايد، و در اين مرحله زمان ثبت درخواست لغو رزرو نگهداري مي گردد، در صورتي كه تا قبل از 48 ساعت قبل از زمان رزرو اين درخواست انجام پذيرد ، در مواردي بدون جريمه هتل وجه مسافر با كسر 15% بابت كارمزد خدمات از وجه پرداختي كسر گرديده و مابقي به مسافر به همان طريقي كه وجه را در اختيار هتل قرارداده است باز مي گردد. در صورت کنسل شدن رزرو و يا تغيير تاريخ مراتب را سریعاً، به واحد رزرواسيون اطلاع دهيد، عدم مراجعه و ابطال رزرو تا 24 ساعت قبل، هزينه يک شب نگهداري اتاق بر عهده میهمان مي باشد. همچنين لازم به ذكر است متاسفانه با توجه به اينكه تا اين لحظه بسياري از هتلهاي ايران تحت قانون يكساني عمل نمي نمايند و هركدام قانون مربوط به خود را داشته و بازهم متاسفانه قانون ايشان نيز هر از چند گاه تغيير ميبابد ، پس از دريافت درخواست لغو رزرو از طرف مسافر ، قانون هتل استعلام شده و بر طبق اين قانون ، مبلغ جريمه بعلاوه 15% كارمزد خدمات بانكي از مبالغ دريافتي از مسافر كسر گرديده و مابقي به مسافر بازمي گردد ، لذا مسافر ميتواند قبل از سفر در صورت احتمال لغو رزرو از خود هتل ، قانون مربوطه را استعلام نموده و سپس جهت رزرو آن هتل تصميم گيري نمايد.در صورت عدم مراجعه مسافر در زمان رزرو، اتاق براي مسافر خالي نگاه داشته شده و هيچگونه وجهي مسترد نخواهد شد.

موارد فورس ماژور رزرو کدامند؟

سیل، آتش سوزی،زلزله، جنگ، بسته شدن جاده ها و ...

ایام پیک رزرو شامل چه زمان هایی می باشد؟

فصل تابستان به استثناء ایام مبارک ماه رمضان، 25 اسفند لغایت 13 فروردینرزرو

آیا به قیمت ها مبلغی رزرو اضافه می شود؟

به تمام قیمت ها مالیات و ارزش افزوده و همچنین سرویس و عوارض اضافه شده است.

مدارک لازم جهت پذیرش در هتل چه می باشد؟

شناسنامه و كارت ملي مسافر و کلیه همراهان الزامی است.

دارای اعتبار می باشد.

قوانين جاری ايجاد مزاحمت چیست؟

كساني كه به هر شكل در شبكه ايجاد مزاحمت و اختلال نمايند ، اعم از ايجاد رزروهاي موقت متعدد يا تماسهاي تلفني و غيره ، با هماهنگي قبلي كه از طريق سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري با قوة محترم قضاييه بخش جرائم اينترنتي صورت پذيرفته است ، برخورد جدي صورت گرفته و مراتب جهت پيگيري به دستگاه قضايي ارجاع خواهد شد.